Uzman isim hayırlı olsun dedi! Emekli maaşındaki büyük sürprizi duyurdu

Eymen, emeklilere verilen yeni yıl zammının beklentileri karşılamadığını belirtirken, bayram ikramiyelerinin 3 bin TL olarak açıklanmasının emekliler arasında tepkilere neden olduğunu ifade etti.

Ayrıca, Eymen’in yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı’nın mitingde bu zam oranlarını açıklayacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı’nın meclisin kapalı olması nedeniyle bir kabine toplantısı yapmadığını ve bu nedenle bir mitingde açıklama yapacağını ifade eden Eymen, bu açıklamanın önümüzdeki hafta sonu cumartesi günü gerçekleşeceğini dile getirdi.

Emekli maaşlarının en düşük 15.000 TL’ye yükseltilmesi gündemde.

Seyyanen zammın önümüzdeki hafta sonu cumartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir mitingde açıklanması bekleniyor.

Bayram ikramiyelerinin de en az 5.000 TL olması öngörülüyor.

Emekli ikramiyeleri konusunda ise Eymen, bütün ekonomistlerin ve kendilerinin de daha önce belirttiği gibi en az 5.000 TL olacak şekilde ayarlanacağını ifade etti. Bu açıklamaların altında bu yönde bir düzenlemenin olduğu düşünüldüğünü belirtti.

Emeklilerden Tepki:

Emekliler, 2023 yılı için yapılan zammın beklentileri karşılamadığını ve bayram ikramiyelerinin 3 bin TL olarak açıklanmasına tepki gösteriyorlar.

Emekliler, seyyaden zam ve bayram ikramiyesinde artış yapılmasını talep ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x