Snapdragon X Elite’in Düşük Performanslı Versiyonu Snapdragon X Plus Test Ediliyor

Snapdragon X Elite, 2024 yılında çıkacak dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak. Ancak Qualcomm’un Snapdragon X Plus adında daha düşük performanslı bir versiyonunu piyasaya sürme planı var. İki farklı varyantın test edildiği belirtiliyor ve bu yeni yonga setlerinin ARM tabanlı Windows dizüstü bilgisayarlarında kullanılması bekleniyor.

Qualcomm, Elite ve Plus arasında ayrım yapılabilmesi için onlara farklı kimlik numaraları verdi. Elite, X1E olarak tanımlanırken, Plus’ın her iki versiyonu da X1P olarak tanımlandı. İki modelin spesifik dahili kimlik numaraları X1P44100 ve X1P46100 olarak belirlendi. Ancak şu anda bunlar hakkında teknik ayrıntı paylaşılmadı.

Snapdragon X Plus, entegre bir Snapdragon X65 5G modemine sahip olacak ve bu özelliğiyle 5G destekli daha fazla dizüstü bilgisayarın piyasaya sürülmesini sağlayabilir. Apple, taşınabilir Mac’lerine modem eklememesiyle şu anda dezavantajlı durumda kalıyor. Plus versiyonunun resmi olarak ne zaman piyasaya sürüleceği belirtilmemiş olsa da, Snapdragon X Elite tabanlı dizüstü bilgisayarların yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x